Debut v reprezentaci nebo vítězství v Českém poháru: Šimon Řezníček prožil snovou sezonu!

3/10/2023

Úvod

Letošní sezona byla pro vodácký oddíl TJVS Kadaň velice úspěšná a ukázalo se, že dlouhodobá práce přináší své ovoce. Pojďme se podívat na úspěchy, kterých kadaňský tým v roce 2023 dosáhl.

VÍTĚZSTVÍ V ČESKÉM POHÁRU

To se povedlo hned dvakrát! Mezi chlapci se na nejvyšší stupínek probojoval Šimon Řezníček, mezi dívkami byla nejrychlejší Anna Mikešová. Hned tři závodníci se poté dokázali zařadit do výběru Sportovního centra mládeže. Nechyběl mezi nimi znovu Šimon Řezníček, kterého doplnili také Tadeáš Borecký a Dorka Kubová.

ČESKÁ REPREZENTACE

Šimon Řezníček patřil k hvězdám kadaňského sportu i letos a tentokrát přidal ke svým úspěchům další splněnou metu, když se dostal do národního týmu! V reprezentačním družstvu juniorů nechyběl na Olympijské regatě mládeže v polské Poznani, kde si v konkurenci posádek ze 42 států z celého světa dojel nejen pro první reprezentační start, ale také skončil v kategorii K2 1000 m na celkovém 7. místě z 35 posádek a v kategorii K1 500 m 9. ze 44 posádek.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

V polovině září pak kadaňští závodníci nechyběli na mistrovství republiky v Nymburce, kde se naši borci představili na tratích K1 2000 m, K2 2000m, K1 5000m a K2 5000m. A výsledkem nakonec byly krásné čtyři cenné kovy – zlato, stříbro a dva bronzy!

ZAKONČENÍ SEZONY

Na konci měsíce pak oddíl TJVS zakončil úspěšnou sezonu závěrečným závodem Bacunda Cupu na Slapech. V pohodové náladě získali kanoisté několik dalších medailí a symbolicky tak, jak se sluší a patří, ukončili další závodní ročník.