Hokejisté Kadaně se stali bez jediné porážky mistry krajské ligy

11/3/2024

Úvod

Šampioni! Pohádková cesta kadaňských hokejistů pokračuje, ve finálové sérii totiž porazili Bílinu 2:0 na zápasy, vrátili jí tak loňskou porážku a stali se mistry krajské ligy. Svěřenci trenéra Miroslava Nováka přitom vyhráli v dosavadní sezoně všech 24 zápasů a neztratili jediný bod. Po zásluze tak nyní jako držitel krajského titulu zabojují v kvalifikaci o postup do 2. ligy.

Začátek finálového utkání se nesl v opatrném tempu, které ale po třech minutách rozproudil Filip Šmejc, který poslal Kadaň do vedení. Následně měly oba celky ještě několik příležitostí ke skórování, ale do kabin se nakonec odcházelo za stavu 1:0 pro Kadaň.

V úvodu druhé periody dokázali černožlutí vsítit dvě rychlé branky po střelách Krpenského s Kulichem. Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, kteří chtěli odvrátit konec sezóny. Nejprve v přesilovce skóroval Malec, na kterého zanedlouho navázal Mašek. Osm minut před koncem vyrovnal Lhotka a utkání šlo do prodloužení.

O rozhodnutí se ihned v první minutě postaral znovu Filip Šmejc a rozradostnil všechny kadaňské příznivce. SK Kadaň se tak stala vítězem Krajské ligy Ústeckého kraje a získala právo účasti v kvalifikaci o postup do druhé ligy.

Obrovská gratulace ke skvělému úspěchu a dalšímu titulu putujícímu do královského města. Držíme palce v postupových bojích!

2.kolo finále, sobota 9. 3. 2024

HC Draci Bílina - Sportovní klub Kadaň  3:4p  (0:1, 0:2, 3:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 43. Malec (Málek, Szakál), 43. Mašek (Lhotka), 53. Lhotka (Mašek) – 3. Šmejc (Novák D.), 22. Krpenský (Šilar, Šmejc), 22. Kulich (Vrtek), 61. Šmejc (Kulich, Vrtek). Rozhodčí: Cícha, Klika — Bertlík, Zítka. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 665. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 4:3.

HC Draci Bílina: Pokuta — D. Adámek, Kučera, Druxa, Jirkovský, Szakál, Polák, Fryč — Tetřev, Kaše, Sochor, Malec, Musil, Mašek, Lhotka, Komisar, Málek, Kubinčák

Sportovní klub Kadaň: Gerstner — Vá. Cestr, Týr, A. Novák, D. Novák, Vo. Cestr, Toman — Nguyen, Krpenský, Šilar, VBárta, Konášek, Holuša, Iljuk, Kulich, Novotný, Šmejc, Vrtek