Kajak Klub převzal trofej z rukou olympijského vítěze Martina Doktora! Za poslední týden ho zdobí dalších 35 medailí

8/9/2023

Úvod

Úspěchů našich sportovců není nikdy dost a u úspěšné kadaňské kanoistiky to platí dvojnásob! Mladé naděje Kajak Klubu je v posledních týdnech sbíraly jak na běžícím páse a tady všechny jsou.

O víkendu se konal 51. závod Černožického kilometru, na němž nechyběla ani kadaňská účast. Benjamínci Kajak Klubu zvítězili v prestižní kategorii oddílová K4 mix a umístění na bedně ve spoustě dalších závodů Kadaň vyhoupla na celkové 4. místo z 25 startujících oddílů. Odměnou za parádní výkony bylo pro všechny závodníky vybojovaných 25 medailí a 5 pohárů.

Program plný sportovních klání pokračoval o víkendu 26. ročníkem Poháru Sezemic, jehož se zúčastnila obě kadaňská družstva – TJVS i Kajak Klub. A v konkurenci 20 předních týmů se královské město neztratilo! Vodní sporty se umístily s 64,5 body na krásném devátém místě. Na stupně vítězů poté vystoupal Kajak Klub, který vybojoval se ziskem 134,5 bodu třetí příčku. Třešničkou na dortu bylo pro klub předání trofeje z rukou olympijského vítěze Martina Doktora.

A aby toho nebylo málo přidaly naše naděje do sbírky další úspěšný závod. Zkušený výběr vybojoval na legendárním intervalovém závodu na 1 míli Praha 4 OPEN 10 cenných kovů a společně s pořádajícím oddílem k němu přidal prvenství na dračí lodi.

Úspěchy přibývají a my jsme za to rádi, jen tak dále a moc gratulujeme!