Kati si po neskutečném obratu připisují první výhru v boji o postup

25/2/2024

Úvod

Úvodní domácí duel s Jabloncem nezačal pro Katy před zraky domácích fanoušků úplně ideálně, když po dvou třetinách prohrávali 2:5. S podporou v zádech však nakonec došli k vítězství, když ovládli třetí třetinu 3:0 a dostali zápas do prodloužení. V něm se nemýlil nejlepší střelec týmu Jiří Prokop, kterému na vítěznou branku nahrál nejlepší asistent základní části Erik Štěrba. Tato dvojice se postaralo o všechny tři závěrečné góly a oslavy mohly začít.

Kadaň po fantastické otočce vstoupila do série prvního kola play-up o postup do Národní ligy správnou nohou a ujala se vedení 1:0. Druhý domácí zápas svedou svěřenci trenéra Lukáše Pitry v kadaňské hale hned následující den v neděli 25. února od 16:30 a pokusí se vybojovat mečbol, který by mohli proměnit v postupovou 3. výhru zajišťující postup do druhého kola příští sobotu v Tanvaldu.

„Skvělý úvodní zápas play off, tenhle zápas měl všechno, souboje, vyloučení, emoce, góly. Děkujeme soupeři za fér zápas a našim skvělým divákům za podporu. Zítra pokračujeme,“ okomentoval zápas kadaňský kouč.

Gratulace a držíme palce!

Kadaň vs. Jablonec 6:5p (1:3 – 1:2 – 3:0)

Branky:
16' Kulík, 23' Muchna (Michálek), 47' Štěrba (Michálek), 57' Prokop (Štěrba), 58' Štěrba (Prokop), 66' Prokop (Štěrba)

Střely: 57:24, Vyloučení: 3:6